NE DEMEK CHRIS ROCK HAK ETTİ!!!

Şu Will Smith olayı ile ilgili bugün çok konuşuldu, ben de fikir beyan etmezsem çatlarım. Üyesi olduğum bir grupta fikrimi beyan ettim fakat daha fazla kitleye ulaşabilmek için buradan da yazmak istiyorum (çünkü i have a dream.)  

NE DEMEK CHRIS ROCK HAK ETTI !!!!

Şöyle sansasyonel bir başlık atayım da ilgi çeksin. Olayı kısaca özetleyecek olursak Oscar ödül töreninde sunucu Chrish Rock, Will Smith’in eşinin saçkıran hastalığı nedeniyle kazıttığı saçlarıyla ilgili espri yapınca Will Smith sahneye çıkarak sunucuya tokat atıyor. Bugün bununla ilgili çok fazla konuşuldu.

 Büyük çoğunluk insanların fiziksel özellikleriyle dalga geçmek çok ayıp bir şey, bu tokat sadece bir tokat değil Amerikan küstahlığına atılmış bir tokattır, herkes haddini bilecek gibi şeyler söyledi. Akşam çocuklarla konuştuk bu konuyu, facebook grubunda yazılanları ve kendi yazdığımı okudum. Meseleyi facebook grubunda konuşma şeklimiz üzerine, annemin entelektüel grupları diye dalga geçmeye başladılar. Hele ki arada İngilizce serpiştirilmiş yorumlara bayıldılar. 

Her zaman olduğu gibi konu gene bana döndü ve günlük dalga dozumu almış oldum çocuklardan. Sonra düşündüm,(Her zaman yaparım biliyorsunuz.) Şaka bir tarafa Chris Rock hak etti diyenler beni biraz ürküttü açıkçası. Kadın cinayetlerinde kadın hak etti diyenlerle aynı zihniyet gibi geldi. Bu gün hak etti denilen şeyin sonu tokattı, yarın silah, öbür gün linç olabilir çünkü. Eskiden her şeyin şakası olmaz diyen muhafazakar bir tarafım vardı. Sonra sonra her durumun şakasının yapılabileceği, her trajediden mizah çıkarabileceğimiz düşüncesi hakim olmaya başladı. Yakınlarının vefatlarından sonra, onları gülerek anan arkadaşlarımı, kendi ya da yakınlarının ciddi hastalıklarıyla gülümsemek yoluyla başa çıkmaya çalışan insanları gördükçe bu durumları yadırgamaz oldum. 

İnsanların fiziksel özellikleri de şaka konusu yapılabilir bence. İzin verdikleri ve verdiğimiz sürece elbette. Geçmiş gün, bir arkadaşımın boynunu şaka malzemesi yapıp dalga geçmiştim. Bozuldu. Ben de utandım ve bir daha onun fiziksel özelliğiyle dalga geçmedim. Demek istemiyorum ki hunharca gülün, eğlenin. Bakın, konuyu Bilal’e anlatır gibi anlattırmayın bana.  

Öf hayat kısa be gülüm, kasmayalım o kadar. Bakın ben, kendimle dalga geçilmesine izin verir, kendiyle dalga geçilmesiyle sorunu olamayan arkadaşlarımın üzerine de çok oynarım. Kulağı kepçe olur, boyu kısa olur, götü büyük olur misal, hepsi malzemedir beraberce gülmek için.

Buradan Will Smith’e de bir çift lafım var. Yavrucum sen, yapılan şakaya önce gülmüşsün, sonra hanım gözünü belertince kalkıp tokat atmaya gitmişsin, gözümden kaçmadı yani. Çok afilli bir laf edecek gibi oldum edemedim iyi mi? Hanım köylü diyecektim bir de o da afilli olmadı, fazla yerel.

Bu arada çocuklara facebook’ta yazasım var bunu, bakın burası çok önemli dediydim. Timo bu görseli atmış bana, terbiyesiz ))

28.03.2022

YanıtlaYönlendir

NE DEMEK CHRIS ROCK HAK ETTİ!!!’ için 2 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s